Denevérpad

A Denevérpad speciális gerinc-húzó és gerincnyújtó orvostechnikai eszköz. Használója a számára kényelmes fekvő testhelyzetben (hasi, háti vagy bébi pozícióban) a lábánál rögzített pozícióban pihenhet, gyógyulhat. Hidraulikus emelőszerkezete révén a dőlésszöge nagyon finoman hangolható biztosítva ezzel a teljesen egyedi, az adott vendég állapotához igazodó kezelést.

Denevérpad

Mire jó a denevérpad?

Elsősorban porckorongsérvek, csigolyaelcsúszás, gerincferdülés, csípő panaszok, izomrövidülés művi beavatkozás nélküli kezelésére, másodsorban ezen betegségek megelőzésére szolgál. Segítségével megállíthatóak a gerinc leépüléses degeneratív folyamatai, testsúly, testmagasság és életkor határai nélkül.

A pad egyfajta speciális kezelőágyként fordított testhelyzetet tesz lehetővé (innen is a denevérpad elnevezés), így szabadítva fel a gerincet a nyomás alól.

Elérhető eredmények

Tapasztalataink alapján az esetek több, mint 90%-ban olyan mértékű maradandó állapotjavulás érhető el, amely a beteg munkavégző képességének és jó fizikai komfortérzetének visszatérésével jár.

Egyidejűleg elérhetjük a gyógyszerek mennyiségének csökkentését, majd teljes elhagyását.

A további leépülési folyamatok késleltethetőek, részben leállíthatóak.

Nagyon sok esetben a már indokolt műtéti beavatkozás is elkerülhető.

A kezelés folyamata eredményezi az ízületi folyadék gyors visszaáramlását miközben a porckorongok belsejében létrejött vákuum hatás a kiboltosulásokat, sérvesedéseket húzza vissza.

A vérellátást a gerinccsatornába fókuszálja, ugyanakkor nyújtja is azt. Ez segíti a gerincet egyenesen és rugalmasan tartani.

Az eszköz azonban nem csak erre alkalmas felhasználása igen sokoldalú emiatt kiemelkedően jó prevenciós eszköz mert a speciális fordított testhelyzetnek rengeteg egyéb pozitív élettani hatása van melyek a következők:

A nyújtás kedvező hatással van az izomzat karbantartására. Általa feloldhatóak a görcsös csomók és a letapadások.

Rendszeres használata karbantartja az agyi ereket, csökkentve a stroke (szélütés) kialakulásának veszélyét.

Enyhíti a visszeres panaszokat.

Fordított testhelyzet pihenteti a szívet és a keringési rendszert.

Az inverz állapot kiváló gyógyszere a vesegörcsnek és a makacs székrekedésnek.

Az ágyéki, valamint keresztcsonttájéki területek felszabadulnak szokásos terhük alól.

Az emlékező és az értelmi/intellektuális befogadóképesség erősödik, javul a koncentráló képesség.

Serkenti és harmonizálja a pajzsmirigy működését.

A gége és a garat megnövekedett vérellátását biztosítja, s így maximális tápanyagellátásról gondoskodik. Ez segít megerősíteni az ellenálló képességet a különböző légzőszervi és torok megbetegedésekkel szemben.

Elősegíti a mély hasi légzést, mivel korlátozza a tüdő felső szakaszának használatát.

Serkenti a mérgek eltávozását a szervezetből.

Az energia áramlás fokozódik a gyomorban, a vékonybélben, a húgyhólyagban, az epehólyagban, a szívben és a vesevezetékekben.

Kinek ajánlom a denevérpadot?

Mindenkinek, némely esettől eltekintve amikor nem ajánlatos ezt a fajta kezelés választani.

Milyen gyakorisággal érdemes a kezelést végezni?

Bármilyen gyakorisággal ismételhető, hisz az eszközt akár otthoni használatra is meg lehet venni és a egy kis „lógással” lehet kezdeni vagy befejezni a napot. Már kialakult problémák esetében a leghatékonyabb a kúra szerű kezeléssel (ami jellemzően 10 alkalom) kezdeni és után a heti szintű állapot megóvás. Prevenció esetében a vendég igénye szerint végezhető a kezelés.

Hogyan zajlik a kezelés?

Az első alkalommal konzultációval kezdődik, mely során felmérjük a jelentkező fizikai, egészségi állapotát, esetleges betegségeit, kórtörténetét, leleteit. Megvizsgáljuk nincs e kizáró tényező a denevérpad használata alól.

A kezelés kényelmes ruhában történik emiatt váltóruhára van szükség ill. egy vastag zoknira.

A kezelés során először a test kerül rögzítése, egyedi kiképzésű függeszkedő kampók segítségével, melyek a használó bokájára vannak rögzítve egy puha szivaccsal és textillel bélelt bőr bokaörvvel. A rögzítés után kezdődik a fekvősík dőlésszögének szabályozása betartva a legfontosabb szabályt a Fokozatosságot – mindig megvárva a fejbe szökő vérbőség enyhülését.

A használó komfortérzete szerinti dőlésszögben 5 – 20 perc közötti időt tölt el. Ha a kezelés során bármilyen apró kellemetlenség jelentkezik, vagy a meglévőt felülíró fájdalomérzet lép fel, azonnal visszaállítható a dőlésszög.

Masszázs olaj

Kombinált denevérpad kezelés

A denevérpad hatékonyságát növeli, ha az masszázzsal kombináljuk ilyen esetben a feszült izomzat lazítás hatványozottan létrejön.

Mikor nem menjünk denevérpad kezelésre?

Kezeletlen magas vérnyomás (A gyógyszerrel beállított vérnyomás már lehetővé teszi a használatot)

Előrehaladott mértékű csontritkulás (Az esetleges alkalmazás, csak a gerincoszlop tehermentesítését célozza, közérzetjavító hatással. Csak előzetes szakorvosi egyeztetéssel és hozzájárulással!)

Beépített szívritmus szabályzó

Glaukóma (Nem minden esetben)

Korábban elszenvedett agyvérzés, sztrók, vagy agyi ér probléma (Szakorvosi véleményhez köthető)

Gerinctájéki ciszta, vagy tumor

Várandósság

Kiszakadt porckorongsérv (Nem minden esetben)

Lágyéksérv

Reflux (Nem minden esetben)

Gerinccsatorna szűkület (Nem minden esetben).