Nyirokmasszázs

Ez a kellemes relaxáló, nyugtató hatású masszázs egyelőre nem tartozik a legismertebb masszázsfajták közé, jótékony hatásai és kényeztető mivolta remélem a jövőben nagyobb népszerűségnek fog örvendeni.

Fogyókúra támogatására és narancsbőr kezelésnél választható alternatív megoldás a zsírégető és cellulit kezeléssekkel szemben, de számtalan egyéb jótékony hatása van. Legfőbb előnye az előző kezelés fajtákkal ellentétben, hogy azok erőteljes, általában fájdalmas masszázsfogásokból állnak, míg a nyirokdrenázs ennek pont az ellenkezője egy csodálatosan kellemes és mélyen relaxáló technika. Fogásai mindig lágyak, gyengédek, sohasem erősek és nem fájnak.

Nyirokmasszázs lábon

Mire jó a nyirokmasszázs?

Megindítja a nyirok folyadék elvezetését.
Aktivizálja az egész nyirokrendszert, ezáltal elősegíti a salakanyagok kiválasztódást a szövetekből, és ezek elszállítását a nyirokereken keresztül.
Rendszeresen alkalmazva megszünteti a helyi nyirokpangásokat.
Gyorsítja a sejtek regenerálódását.
Csökkenti a gyulladások kialakulását a testben.
A jól működő nyirokkeringés erősíti az immunrendszerünket, ellenállóbbá teszi testünket, és nagymértékben gyorsítja regenerációs képességünket. A nyirokdrenázs masszázs aktiválja az anyagcsere folyamatokat, ezért ajánljuk több folyadék fogyasztását – napi 3 liter – és minőségi táplálkozást. Javítja a vérkeringést – ezáltal a sejtek oxigén- és tápanyagellátását, ami a sejtregeneráció alapja. A nyirokmasszázs ritmusos, gyengéd fogásai ellazítják a testet és a vegetatív idegrendszerre is harmonizáló, nyugtató hatással van.

Milyen esetekben ajánlom ez a masszázsfajtát?

Prevenciós célból
Folyadékegyensúly megtartása érdekében
Regenerálás, méregtelenítés céljából
Terhességi lábödémák, bőrelváltozások kezelése
Cellulitisz csökkentésére
Fogyókúrázóknak a rugalmasság megtartása miatt
Nátha, megfázás, arc-, orrmelléküregek betegségeinél
Legyengült immunrendszer megerősítésére
Puffadás, székrekedés kezelésére
Idegesség, alvászavar, koncentráció kezelésére
Magas vérnyomás csökkentésére
Lelki, fizikai trauma enyhítésére
Arc- és egyéb ödémák csökkentésére
Nyirokmasszázs

Milyen gyakorisággal érdemes a nyirokdrenázst végezni?

Kezeléssorozatot kúraszerűen kell végezni. Egy kúra jellemzően 8-10 alkalomból áll. Az első kúra intenzív kell, hogy legyen, emiatt érdemes minden másnap, de min. egy héten 2-3 alkalommal a masszázst elvégezni. Ezt követően javasolt un. állapotfenntartó kúrákat beiktatni 3-6 havonta, mely esetében már elegendő heti 1 max. 2 alkalom a kúra alatt. 

Hogyan zajlik a masszázs?

A nyirokdrenázs intim és nagy bizalmat igénylő tevékenységnek számít! A kezelés masszázs ágyon folyik. Ugyan a masszázs ruhátlan testfelületen történik, de az éppen nem kezelt testrészek minden esetben takarásban vannak!

A masszázs hatékonyságának növelése miatt érdemes a kezelést egy kompressziós terápiával egy un. szépészeti bandázs felhelyezésével kiegészíteni.

Mi is az és hogyan zajlik a kompressziót terápia?

A szépészeti bandázs egy speciálisan felhelyezett fáslizást takar. Lényege, hogy az érintett végtag végétől a test középpontja felé csökkenő nyomással kompressziót gyakoroljuk a kötőszövetre, így a kezelés során a sejtközi térbe felhalmozódott nyirokfolyadék ténylegesen bekerüljön a nyirokrendszerbe, megakadályozzuk annak visszacsorgását.  A bandázst a kezelés követően 8-10 órával lehet leszedni.

A masszázst követően célszerű a pihenés, így érdemes olyan időpontra időzíteni amikor ezt meg lehet valósítani.